Malowanie rzęs- jak osiągnąć pożądany efekt?

Mascara to kosmetyk, którego podczas wykonywania makijażu kobiety używają najchętniej. Nic w tym dziwnego, ponieważ dokładnie umalowane rzęsy oferują spektakularny rezultat. Dzięki nim spojrzenie staje się bardziej wyraziste i zalotne.
Aby osiągnąć pożądany efekt długich i grubych rzęs, niezbędny jest nie tylko odpowiedni tusz do rzęs, ale także zastosowanie odpowiedniej techniki ich malowania.

W jaki sposób malować rzęsy?

Przede wszystkim należy unikać mocno posklejanych włosków. Przechodząc jednak do sposobu malowania, warto dopasować go do kształtu oka. Jeżeli Twoje oczy delikatnie opadają w kącikach, lepiej odpuść sobie tuszowanie dolnych rzęs. Zrezygnuj z ich malowania zwłaszcza wtedy, gdy są bardzo długie. Istnieje bowiem ryzyko, że osiągniesz nienaturalny, lekko karykaturalny wygląd.
Jeżeli chodzi natomiast o wydłużenie i pogrubienie górnych rzęs, przed użyciem mascary warto nałożyć na nie odrobinę sypkiego pudru. Ponadto, nie należy zapominać także o tuszowaniu ich w kącikach.

 

Malowanie rzęs- jak osiągnąć pożądany efekt.

 

Pamiętaj o tym, aby po umalowaniu rzęs delikatnie włożyć szczoteczkę do pojemnika. Wykonanie tego zbyt szybko lub co gorsza tzw. pompowanie tuszu powoduje wtłaczanie do środka powietrza, które przyczynia się do szybszego wyschnięcia kosmetyku.

Mycie szczoteczki!
Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z korzyści wynikających z mycia szczoteczki, w związku z czym większość tego nie robi. Warto wiedzieć, że jej cotygodniowe oczyszczanie pozwala pozbyć się nadmiernej ilości zaschniętego tuszu i tym samym zachować oryginalny kształt i właściwości szczoteczki. Dzięki temu, Twoje rzęsy nie będą się sklejały, a mascara posłuży Ci przez dłuższy czas.

Author: Karolina

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>